Dźwigi i żurawie samochodowe przy pracy w EC Siekierki

Elektrociepłownia Siekierki to największa polska elektrociepłownia i druga co do wielkości w Europie. W lutym nasza firma miała okazję realizować usługi dla Zakładu Separacji Popiołów w EC Siekierki zapewniając nowoczesny, precyzyjny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę operatorów urządzeń.

Usługi dźwigiem dla EC Siekierki

Usługi dźwigowe realizowane przy zamówieniu polegały na pomocy w montażu konstrukcji wzdłuż zbiornika. Wykorzystano tutaj dźwig z koszem, ponieważ prace montażowe prowadzone były na wysokości około 66 metrów. Mniejsze dźwigi i żurawie samochodowe, podnośnik koszowy oraz ładowarka teleskopowa realizowały pomoc przy skręcaniu konstrukcji. Choć usługi realizowane były w zimowych warunkach to zastosowanie odpowiedniego sprzętu oraz profesjonalna obsługa operatorów sprawiły, że zlecenie udało się wykonać sprawnie i bez problemów.

Dodatkowo, specjalnie dla naszego zleceniodawcy, przygotowaliśmy wymaganą dokumentację techniczną oraz odbiór UDT do pracy żurawia samochodowego z koszem do transportu ludzi.

Zastosowane przy usługach dźwigowych maszyny to:

  • żuraw klasy 30 ton Liebherr, 26m wysięgnika
  • żuraw klasy 35 ton Liebherr, 30m wysięgnika
  • żuraw klasy 60 ton Faun, 40m wysięgnika
  • żuraw klasy 100 ton Terex Demag AC100/4L, 60m wysięgnika podstawowego, 19m wysięgnika pomocniczego oraz kosz do transportu osób

Praca żurawi i podnośników

Żurawie samochodowe wspierane były przez podnośnik koszowy o wysokości roboczej 23,5m oraz ładowarkę teleskopową Manitou MRT2150 o wysokości podnoszenia 21m i udźwigu 5 ton.

Dzięki współpracy całego pakietu maszyn podnośnikowych uzyskaliśmy znakomity efekt i zadowolenie klienta, który postawił przed nami bardzo wymagające zadanie do wykonania. Przy realizacji usług pracowało kilku doświadczonych operatorów urządzeń dźwigowych, gotowych na niestandardowe rozwiązania i ścisłą współpracę z klientem.

Zastosowanie odpowiednich dźwigów oraz kosza do transportu ludzi zapewniło bezpieczeństwo pracownikom, którzy mogli czuć się bezpiecznie realizując prace montażowe.

Jeżeli chcieliby Państwo zlecić montaż na dużej wysokości i zapewnić pracownikom stabilną podstawę przy realizacji prac – zapraszamy do współpracy. Nasze dźwigi i żurawie, a także podnośniki koszowe i ładowarki teleskopowe są gotowe do realizacji usług w Warszawie, Pruszkowie, Piasecznie i w całym województwie mazowieckim.

Przeczytaj również: Nasze dźwigi przy budowie metra w Warszawie