Główne zalety mobilnych dźwigów wieżowych

Nowoczesne mobilne dźwigi wieżowe łączą w sobie najlepsze cechy tradycyjnych żurawi wieżowych oraz samojezdnych dźwigów teleskopowych. Okazują się być aktualnie najbardziej uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej klientów na całym Mazowszu. Wzrost zainteresowania mobilnymi dźwigami wieżowymi wiąże się z szeroką paletą zalet, którymi te urządzenia mogą się pochwalić i dzięki którym stają się wręcz idealnym rozwiązaniem dla każdego zlecenia.

Firma Spierings, tworząc mobilne żurawie wieżowe, chciała sprawić, że usługi dźwigowe staną się bardziej ekonomiczne, będą sprawniejsze, bardziej uniwersalne i zdecydowanie bardziej efektywne.

Jedną z najważniejszych zalet samochodowych dźwigów wieżowych jest fakt, że do ich obsługi potrzebna jest tylko jedna osoba, którą jest operator dźwigu. Zajmuje się on transportem, montażem, rozstawieniem dźwigu do pracy, obsługą w trakcie realizacji usług, a także złożeniem żurawia wieżowego po zakończonej pracy. Firmom, które oferują wynajem dźwigów, a także klientom korzystającym z takich usług pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba opłacać pracy wielu pracowników – wystarczy jedna osoba, która cały proces pracy z mobilnym żurawiem wieżowym ma w swoich rękach.

Mobilność dźwigów wieżowych oznacza, że są one wyposażone w podwozie kołowe i mogą się bez problemu przemieszczać. Nie wymagają żadnych dodatkowych pojazdów, by przetransportować żuraw na miejsce pracy. To kolejne oszczędności czasu i pieniędzy, zapewnienie sprawnego dojazdu na miejsce realizacji prac, a także swobodna możliwość dojazdu do nawet kilku zleceń tego samego dnia, w różnych miejscach. Dzięki mobilności można, w razie potrzeby, przestawić żuraw wieżowy wielokrotnie w ciągu dnia, co poprawia jakość usług, a także zapewnia lepszy zasięg ramienia dźwigu. Dodatkowo podwozie żurawi mobilnych posiada taką konstrukcję, dzięki której manewrowanie maszyną jest łatwiejsze, zwiększa się skrętność, a także poruszanie się w wąskich uliczkach staje się bezproblemowe.

Aby przygotować mobilny dźwig wieżowy Spierings do pracy wystarczy zaledwie 30 minut. Montaż tradycyjnego żurawia wieżowego wymaga wielu godzin oraz współpracy wielu osób, które wznoszą wieżę żurawia krok po kroku. Potrzebne jest również dodatkowe miejsce do montażu ramienia żurawia jeszcze na ziemi. W przypadku mobilnych żurawi wieżowych mamy do czynienia z montażem automatycznym, sterowanym zdalnie za pomocą pilota. Operator żurawia stojąc w odpowiedniej odległości, steruje montażem żurawia. Ramię wysięgnika mobilnych dźwigów wieżowych rozkłada się na dużej wysokości, bez pomocy człowieka – w pełni automatycznie.

Operatorzy maszyn, realizując usługi dźwigiem wieżowym mobilnym, mogą operować nimi z poziomu tradycyjnej kabiny operatora lub korzystając ze sterowania zdalnego, przy pomocy pilota. Obsługę mobilnych dźwigów Spierings można w pewnym sensie porównać z prowadzeniem zabawki za pomocą zdalnego sterowania – to łatwe, bezpieczne i sprawne. Dodatkowo, w zależności od warunków pogodowych bądź preferencji operatora, może on sterować urządzeniem z ziemi, zwiększając swoje bezpieczeństwo oraz wygodę pracy.

Wynajem dźwigów wieżowych mobilnych może być realizowany nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorem i w porze nocnej, ponieważ nowoczesne dźwigi mobilne wyposażone są w zawieszone na wysięgniku lampy gazowe, które gwarantują dodatkowe oświetlenie i komfort pracy nocnej. Zwłaszcza w zimie, gdy zmrok zapada dość szybko, ta cecha żurawi mobilnych jest niezwykle cenna i przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy.

Nasze mobilne dźwigi wieżowe można wynająć nie tylko w Warszawie, Piasecznie i Pruszkowie, ale również obsługujemy całe Mazowsze, a w przypadku większych zleceń możemy dojechać również do innych lokalizacji w Polsce. Wynajem realizujemy przez cały rok, dla klientów indywidualnych, a także dla firm i dużych inwestorów. Zachęcamy do tego, by osobiście przekonać się o szerokim wachlarzu zalet mobilnych żurawi wieżowych.