Dźwigi samojezdne można wykorzystać do… sadzenia drzew!

Bazar Koszyki to jedno z najmodniejszych miejsc ostatnich miesięcy. To nie tylko hala targowa, ale również popularne w Warszawie miejsce spotkań. Nasza firma miała okazję realizować usługi dźwigowe przy pracach przygotowawczych i wykończeniowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Dźwigi i drzewa – o co chodzi?

Z pewnością przyznacie Państwo, że duże drzewa, które można zobaczyć w bezpośrednim otoczeniu hali, prezentują się naprawdę bardzo efektownie i dodają przyjemnego klimatu. A czy ktoś zastanawiał się jakim sposobem drzewka znalazły się na swoich miejscach? Nie są to przecież drzewa, które wyrosły naturalnie w tej lokalizacji. Sprowadzono je na specjalne zamówienie z hodowli w Niemczech.

Sadzenie dużych drzewek to zadanie dla odpowiednio dobranych dźwigów. Nasze dźwigi samojezdne idealnie sprawdzają się przy tego rodzaju pracach, ponieważ pozwalają na precyzyjne ruchy przy zachowaniu dużej ostrożności.

Sadzenie drzewek za pomocą dźwigu

W pierwszej kolejności nasz operator dźwigu miał za zadanie rozładować w poziomie drzewka transportowane na przyczepie TIR-a. Rozładunek i pionowanie drzewka musiały przebiegać należycie ostrożnie, by nie uszkodzić drzewka. Po osadzeniu rośliny w odpowiednim miejscu, nasz dźwig miał za zadanie przenieść big bagi o wadze 1,3 tony z ziemią i kruszywem do obsypania wszystkich drzewek, aby zapewnić im stabilność, zabezpieczenie, a także efekt wizualny.

Prace przebiegały sprawnie i bez najmniejszych problemów. Zastosowanie dźwigu o odpowiedniej mocy udźwigu, doświadczenie operatora, a także ścisła współpraca robotników, którzy wykonywali swoją pracę przy sadzeniu roślin, zapewniło realizację pracy w dobrym tempie, bez uszkodzeń transportowanej i sadzonej rośliny.

Wielokrotnie realizowaliśmy podobne usługi dźwigowe i wynajem dźwigów dla prac związanych z zielenią. W województwie mazowieckim w wielu miejscach można zobaczyć krzewy i drzewa sadzone w ramach architektury krajobrazu. Wiele z nich zostało zasadzonych przy użyciu naszych dźwigów i żurawi. Zastosowanie takich maszyn to najlepszy sposób, by przenieść ważące często kilkaset kilogramów rośliny.

Zapraszamy do współpracy!

Przeczytaj również: Podnośniki koszowe w naszej ofercie