Dźwigi samojezdne można wykorzystać do… sadzenia drzew!

Bazar Koszyki to jedno z najmodniejszych miejsc ostatnich miesięcy. To nie tylko hala targowa, ale również popularne w Warszawie miejsce spotkań. Nasza firma miała okazję realizować usługi dźwigowe przy pracach przygotowawczych i wykończeniowych.

Z pewnością przyznacie Państwo, że duże drzewa, które można zobaczyć w bezpośrednim otoczeniu hali, prezentują się naprawdę bardzo efektownie i dodają przyjemnego klimatu. A czy ktoś zastanawiał się jakim sposobem drzewka znalazły się na swoich miejscach? Nie są to przecież drzewa, które wyrosły naturalnie w tej lokalizacji. Sprowadzono je na specjalne zamówienie z hodowli w Niemczech.

Sadzenie dużych drzewek to zadanie dla odpowiednio dobranych dźwigów. Nasze dźwigi samojezdne idealnie sprawdzają się przy tego rodzaju pracach, ponieważ pozwalają na precyzyjne ruchy przy zachowaniu dużej ostrożności.

W pierwszej kolejności nasz operator dźwigu miał za zadanie rozładować w poziomie drzewka transportowane na przyczepie TIR-a. Rozładunek i pionowanie drzewka musiały przebiegać należycie ostrożnie, by nie uszkodzić drzewka. Po osadzeniu rośliny w odpowiednim miejscu, nasz dźwig miał za zadanie przenieść big bagi o wadze 1,3 tony z ziemią i kruszywem do obsypania wszystkich drzewek, aby zapewnić im stabilność, zabezpieczenie, a także efekt wizualny.

Prace przebiegały sprawnie i bez najmniejszych problemów. Zastosowanie dźwigu o odpowiedniej mocy udźwigu, doświadczenie operatora, a także ścisła współpraca robotników, którzy wykonywali swoją pracę przy sadzeniu roślin, zapewniło realizację pracy w dobrym tempie, bez uszkodzeń transportowanej i sadzonej rośliny.

Wielokrotnie realizowaliśmy podobne usługi dźwigowe i wynajem dźwigów dla prac związanych z zielenią. W województwie mazowieckim w wielu miejscach można zobaczyć krzewy i drzewa sadzone w ramach architektury krajobrazu. Wiele z nich zostało zasadzonych przy użyciu naszych dźwigów i żurawi. Zastosowanie takich maszyn to najlepszy sposób, by przenieść ważące często kilkaset kilogramów rośliny.

Zapraszamy do współpracy!