Mobilny żuraw wieżowy bezpieczniejszy niż tradycyjne żurawie budowlane

Mobilne żurawie wieżowe na Mazowszu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są widywane na placach budowy coraz częściej. Są one nie tylko bardziej uniwersalne, ale również można je uznać za bardziej bezpieczne niż tradycyjne żurawie wieżowe. Dotyczy to głównie bezpieczeństwa operatorów maszyny czyli dźwigowych.

Zalety mobilnych żurawi wieżowych

Obsługa mobilnego żurawia wieżowego może odbywać się w dwojaki sposób: z poziomu kabiny operatora zawieszonej na odpowiedniej wysokości lub zdalnie, dzięki zastosowaniu pilota. To od dźwigowego zależy czy chce obsługiwać maszynę tradycyjnie, będąc w kabinie, którą można osadzić na różnej wysokości (np. w połowie wysokości wieży) czy woli stać bezpiecznie na ziemi i sterować żurawiem za pomocą pilota. Zwłaszcza w przypadku wiatru wskazane może być obsługiwanie maszyny zdalnie. Korzystanie ze zdalnego sterowania może być podyktowane także wygodą czy samopoczuciem dźwigowego. Mobilne żurawie wieżowe są wygodne w użyciu, bezpieczne, precyzyjne i bardzo szybkie w przygotowaniu do pracy czy złożeniu do stanu spoczynku.

Tradycyjne żurawie wieżowe

Tradycyjne żurawie wieżowe wymagają obsługi z poziomu kabiny operatora. Może być zawieszona na szczycie wieży czy w jej połowie. Nie każdy model żurawia wieżowego posiada windę, którą można się bezpiecznie dostać do kabiny. Dźwigowy musi wejść po schodach wielostopniowej drabiny, co może nie być bezpieczne, zwłaszcza przy wietrze czy deszczu. Wystarczy odrobina nieuwagi i może się to zakończyć upadkiem, utratą zdrowia, a nawet życia. Trzeba zauważyć, że w przypadku żurawi wieżowych możliwe są nawet wielometrowe przechyły spowodowane wiatrem, czy przeciążeniem na haku. Takie przechylenia mogą być niebezpieczne, a na pewno bardzo stresujące.

Mobilne żurawie wieżowe czy tradycyjne żurawie wieżowe, jeżeli są obsługiwane przez doświadczonych operatorów, będą realizowały swoje zadania w bezpieczny sposób. Stawiając na samochodowe dźwigi wieżowe można zwiększyć poziom bezpieczeństwa, więc dlaczego z tego nie skorzystać?

Przeczytaj: Usługi dźwigowe i podnośnikowe dla branży energetycznej

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych

Oferujemy naszym klientom zarówno żurawie wieżowe, dźwigi teleskopowe czy mobilne żurawie wieżowe. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą, przedstawić szczegółowe informacje dotyczące zlecenia i ustalić termin realizacji.

Sprawdź ofertę: https://www.podnosimy.pl/mobilne-zurawie-wiezowe/