Dźwigi i żurawie w grze na smartfony i tablet

Zainteresowanie pracą operatorów urządzeń dźwigowych i podnośnikowych jest naprawdę ogromne. Od jakiegoś czasu fakt ten wykorzystują producenci gier na smartfony i tablet, którzy projektują gry i symulatory, w których gracz może zamienić się w dźwigowego i obsługiwać dźwigi i żurawie samojezdne czy nawet ogromne żurawie wieżowe.

Gra dla miłośników dźwigów

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się kolejna z gier, w których główną rolę grają dźwigi i żurawie. Tym razem jest to produkt niemieckiego twórcy, firmy Astragon Entertainment, który zaproponował swoim klientom grę Construction Simulator 2.

Bohaterem gry jest właściciel małego przedsiębiorstwa, który chciałby zostać liderem w branży nieruchomości. Aby móc osiągnąć swój cel, musi zainwestować w rozwój swojej firmy, a także zadbać o realizację wielu różnych zadań związanych z budownictwem. Wyzwania czekające na bohatera to m.in. przebudowa mostu kolejowego, wybudowanie nowej hali, naprawy dróg, transport maszynowo-towarowy czy wybudowanie nowego domu. Przy wszystkich tych zadaniach swoją pracę wykonują żurawie samojezdne, dźwigi samochodowe, a także ładowarki teleskopowe, koparki czy nawet żurawie wieżowe. W grze wykorzystano aż 36 wiernie odwzorowanych maszyn i urządzeń.

Dzięki symulatorom i grom na smartfony, gracze (przeważnie dzieci i mężczyźni, choć i coraz więcej pań sięga po takie gry) mogą pobawić się dźwigami czy żurawiami Liebherr czy innych firm. W realnym życiu i prawdziwej pracy z żurawiami i dźwigami oraz ogromnymi ciężarami, nie ma mowy o zabawie, ponieważ praca dźwigowego to ogromna odpowiedzialność i tutaj nie da się po popełnionym błędzie, zacząć gry od nowa. Realizując realne usługi dźwigowe, nie można pozwolić sobie na niedokładność czy chwilę zawahania.

Idealny pomysł na prezent

Naszym zdaniem symulatory, które pozwalają na zabawę maszynami budowlanymi, to ciekawy pomysł na prezent dla dziecka, które w przyszłości chciałoby wykonywać pracę operatora dźwigów i żurawi. Trzeba jednak pamiętać, że gra to tylko gra, a w rzeczywistości wszystko jest znacznie trudniejsze.

Zdradzimy, że wśród prawdziwych operatorów dźwigów i żurawi można znaleźć osoby, które chętnie grają w gry, w których główną rolę odgrywają dźwigi, żurawie, podnośniki koszowe i inne maszyny, z którymi operatorzy mają do czynienia w pracy na co dzień.