Szklenie przy pomocy żurawi samojezdnych

Przechadzając się ulicami Warszawy, czy innych dużych miast, można zobaczyć jak oszklone wieżowce i biurowce wyrastają jak grzyby po deszczu. Przeszklone budynki prezentują się efektownie i nowocześnie, ale czy ktoś z Was zastanawiał się w jaki sposób wielkie szyby są przenoszone na duże wysokości? W naszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych informacji.

Jak podnieść wielkie szyby okienne?

Szyby okienne, zwłaszcza dla bardzo dużych budynków, to duży ciężar. Wszystko zależy od rodzaju szyby, jej wymiarów, a także grubości. Dla ogromnych budynków stosuje się bardzo ciężkie szyby. Przy osadzaniu takich szklanych elementów na wysokości kilku pięter nie ma możliwości, by człowiek poradził sobie z tym jedynie siłą własnych mięśni. Zastosowanie znajdują tutaj żurawie samojezdne i dźwigi wyposażone w odpowiedni osprzęt.

Bez pomocy żurawia ani rusz

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie żuraw 60 ton FAUN TADANO, wyposażony w przyssawkę do podnoszenia szyb do 750 kg. Przenoszenie i podnoszenie szyb za pomocą solidnej przyssawki pozwala na bezpieczne szklenie budynków, zapewnienie sprawnego przebiegu prac, a także na zabezpieczenie samej powierzchni szklanej przed uszkodzeniem. Za pomocą dźwigu i dobrze dobranej przyssawki szklenie na dużych wysokościach, sięgających kilkudziesięciu metrów, nie stanowi problemu zwłaszcza, gdy usługę realizuje operator urządzenia z dużym doświadczeniem i umiejętnościami.

Przy tego typu usługach potrzebna jest precyzja, dokładność, ostrożność, ale i pewność działania. Najmniejsze zawahanie może skończyć się błędem. Wykorzystując dobrze dobrany sprzęt i doświadczenie operatora żurawia można uniknąć strat w postaci rozbitych szyb czy utraty czasu.

Nasza firma bardzo często realizuje usługi dźwigowe i wynajem dźwigów wyposażonych w przyssawkę do prac ze szkłem. W Warszawie i w okolicznych miejscowościach, gdzie buduje się coraz więcej i coraz bardziej nowocześnie, elementy szklane stanowią duży procent elementów konstrukcyjnych. Zleceń na przenoszenie szkła na odpowiednią wysokość nie brakuje, ale cały czas jesteśmy otwarci na nowe zamówienia i kolejne wyzwania.

Jeżeli czeka Państwa montaż szyb czy wielkogabarytowych szklanych elementów ścian budynków – zapraszamy do współpracy. Nasze dźwigi i żurawie z dodatkowym osprzętem w postaci przyssawki są gotowe do pracy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę!

Przeczytaj również: Żuraw samochodowy klasy 160 ton w naszej ofercie